Specyfikacja

The Blood of Dawnwalker: wymagania sprzętowe PC

Pełne wymagania PC dla The Blood of Dawnwalker: minima i zalecane, rozszerzona lista progów dla 4K, obsługa DLSS/FSR oraz potwierdzenie braku Denuvo.

Opublikowano 14 sierpnia 2026

Ten poradnik został przetłumaczony z naszego angielskiego oryginału. Fakty i źródła pozostają bez zmian. Przeczytaj angielski oryginał .

Zrzut ekranu z The Blood of Dawnwalker

Zdjęcie: Rebel Wolves / Bandai Namco Entertainment

The Blood of Dawnwalker to open-worldowe RPG na Unreal Engine 5, a jego wymagania na PC są na szczęście dość rozsądne na podstawowym poziomie: GTX 1060 i 16 GB RAM wystarczą do minimum, a karta klasy RTX 4060 spełnia zalecane wymagania. Potrzebujesz 60 GB miejsca na SSD, a w wersji PC nie ma Denuvo.

Poniżej znajdziesz wszystkie opublikowane specyfikacje, w tym bardziej szczegółową listę progów, którą Rebel Wolves podało dla wyższych rozdzielczości.

Oficjalne wymagania Steam

MinimalneZalecane
OSWindows 10 (64-bit)Windows 10 (64-bit)
CPUIntel Core i5-11400F / AMD Ryzen 7 2700XIntel Core i7-11700K / AMD Ryzen 7 5700X
RAM16 GB16 GB
GPUNVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 580NVIDIA RTX 4060 / AMD RX 7600 XT / Intel Arc B580
DirectXVersion 12Version 12
Storage60 GB (SSD)60 GB (SSD)

Warto zwrócić uwagę na 16 GB RAM w obu wariantach, wymagany DirectX 12 i wyraźne uwzględnienie Intel Arc w zalecanej kolumnie.

Rozszerzone progi wydajności (native, bez upscalingu)

Pod koniec czerwca Rebel Wolves opublikowało bardziej szczegółową, wielopoziomową tabelę. Dwie rzeczy są tu istotne: wszystkie wartości zostały zmierzone natywnie, bez upscalerów i frame generation, a jej progi wejściowe nie pokrywają się idealnie z minimalnymi i zalecanymi wymaganiami ze Steama (tabele opublikowano osobno — tam, gdzie się różnią, traktuj Steam jako oficjalne minimum sklepu).

TargetCPUGPU
1080p / 30 fps, LowCore i7-8700K / Ryzen 7 3700XRTX 3050 / GTX 1070 / RX Vega 56 / Arc A580
1080p / 60 fps, HighCore i5-13600 / Ryzen 9 7900XRTX 5060 / RX 6800 XT (12 GB VRAM class)
1440p / 60 fps, HighRTX 4070 Ti / RX 7800 XT
1440p / 60 fps, UltraRTX 4080 / RX 7900 XTX
4K / 60 fps, Ultra (native)RTX 5090 (16 GB VRAM class)

Ten wiersz z 4K wymaga krótkiego kontekstu: RTX 5090 do natywnego 4K/60 Ultra brzmi bardzo wymagająco, ale pamiętaj, że są to wartości bez upscalera. Przy włączonym DLSS albo FSR — a oba zostały potwierdzone — 4K na dużo skromniejszym sprzęcie staje się realnym scenariuszem, jak w większości premier na UE5.

DRM, upscalery i funkcje obrazu

  • Brak Denuvo. Rebel Wolves potwierdziło, że wersja PC całkowicie pomija Denuvo anti-tamper, a na stronie Steam nie ma informacji o DRM firm trzecich. Nie ma też anti-cheata — to gra single-player.
  • Upscalery: według studia obsługiwane będą „różne upscalery, takie jak DLSS lub FSR”.
  • Obraz: w wersji PC zgłoszono obsługę ultrawide i HDR oraz pełne przypisywanie klawiszy.
  • Funkcje Steam: 46 achievements, pełna obsługa kontrolera (zalecany gamepad), Steam Cloud i Family Sharing.

Wciąż niepotwierdzone

Kilka informacji o wersji PC nadal nie zostało ujawnionych w połowie sierpnia 2026 roku: weryfikacja Steam Deck, szczegóły ray tracingu oraz podział na tryby wydajności/jakości w stylu konsolowym. Nie ogłoszono też jeszcze terminu preloadu. Zaktualizujemy tę stronę, gdy tylko te informacje pojawią się przed premierą zaplanowaną na September 3.

Kolejne kroki: porównaj cztery edycje przed zakupem, sprawdź FAQ o platformach i funkcjach dotyczące Game Pass i poziomu trudności albo zobacz dokładne godziny premiery według regionu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mój PC uruchomi The Blood of Dawnwalker?

Minimalne wymagania na Steamie to Intel Core i5-11400F lub Ryzen 7 2700X, 16 GB RAM i GTX 1060 albo RX 580 oraz 60 GB miejsca na SSD. Zalecana konfiguracja to i7-11700K lub Ryzen 7 5700X z RTX 4060, RX 7600 XT lub Arc B580.

Czy The Blood of Dawnwalker korzysta z Denuvo?

Nie. Rebel Wolves potwierdziło, że wersja PC nie będzie używać zabezpieczenia Denuvo anti-tamper, a na stronie Steam nie ma żadnej informacji o DRM firm trzecich.

Czy The Blood of Dawnwalker obsługuje DLSS i FSR?

Tak. Rebel Wolves zapowiedziało obsługę różnych upscalerów, takich jak DLSS i FSR. Opublikowane progi wydajności mierzono natywnie, bez upscalingu.

Czy The Blood of Dawnwalker ma weryfikację Steam Deck?

Status weryfikacji Steam Deck nie został jeszcze opublikowany. Zaktualizujemy tę stronę, gdy pojawi się ocena Valve.

Jak duży jest pobór?

Gra wymaga 60 GB wolnego miejsca, a oficjalna strona podaje, że potrzebna jest pamięć SSD.

Więcej poradników do The Blood of Dawnwalker

Edycje

The Blood of Dawnwalker - edycje, preorder i bonusy

Porównanie Standard, Eclipse i Collector's Edition: ceny, zawartość, bonus za preorder Sangoran Wayfarer's Armor oraz to, czy któraś edycja daje wcześniejszy dostęp.

Zaktualizowano 14 sie 2026

Wszystkie 7 poradniki do The Blood of Dawnwalker →

Dla innych gier Wydajność PC i specyfikacja

Specyfikacja

Wymagania sprzętowe Phantom Blade Zero na PC

Cztery oficjalne progi PC dla Phantom Blade Zero: minimum, zalecane, ray tracing i path tracing, a także DLSS 4, Denuvo oraz wciąż bez odpowiedzi pytanie o skalowanie AMD.

Phantom Blade Zero · Zaktualizowano 14 sie 2026
Specyfikacja

Planet Zoo 2: wymagania na PC i wyjaśnienie Denuvo

Wymagania Planet Zoo 2 na PC: minimum RTX 2060, rekomendowane RTX 3070, 40 GB SSD — a także wyjaśnienie, co oznacza Denuvo DRM i ostrzeżenie o Windows 10 na stronie Steam.

Planet Zoo 2 · Zaktualizowano 14 sie 2026

Więcej poradników wydajność pc i specyfikacja →